Jaki lek na chrapanie wybrać, żeby się porządnie wyspać?

Jaki lek na chrapanie wybrać

Chrapanie to bardzo uciążliwa dolegliwość. Zazwyczaj jest ona wywołana infekcją lub opadającym miękkim podniebieniem.


Nawigacja:

Jakie leki na chrapanie są najskuteczniejsze?

Aktualnie na rynku jest bardzo dużo preparatów, które mogą pomóc w zwalczaniu uciążliwego chrapania. Poniżej przedstawiamy ranking wybranych produktów.

1. Nie Chrap spray

Lek na chrapanie Nie Chrap to środek w spray’u, który ma na celu oczyszczenie nosa, a także wzmocnienie miękkiego podniebienia. Nawilża również ściany gardła, dzięki czemu przepływ powietrza odbywa się bez drgań. Zaletą tego produktu jest łatwy sposób dawkowania, natomiast wadą zawartość eterycznych olejków, które mogą być uczulające.

2. Active Plast Functional plastry przeciw chrapaniu

Na chrapanie lek w formie plastrów zazwyczaj mają na celu oczyszczenie nosa. Zawierają one olejki eteryczne, które oczyszczają zatkany nos. Tego typu preparat stosuje się wyłącznie zewnętrznie, co jest dużo prostszą formą aplikacji niż preparaty doustne. Wadą takiego produktu jest to, iż jeśli w danym przypadku chrapanie nie jest spowodowane infekcją lub nadmiarem wydzieliny, wtedy lek nie będzie działał skutecznie.

3. Na chrapanie leki w formie sprayu – Desnoran do nosa

Desnoran to spray do nosa, który ma na celu wzmocnienie miękkich tkanek gardła. Oprócz tego ma w swoim składzie również olejki eteryczne, dlatego działa na wszystkie możliwe przyczyny chrapania. Trzeba jednak pamiętać, że środek na chrapanie tego typu może nie zadziałać od pierwszego użycia. Dlatego niezbędne jest stosowanie go dłużej. Dotyczy to zresztą wszystkich podobnych preparatów oznaczonych jako leki na chrapanie w sprey’u. Tak samo jak inne środki zawierające olejki eteryczne może wywoływać reakcję uczuleniową u osób z alergią. Według niektórych opinii preparat ten jest jednak mniej skuteczny niż wyżej podane środki.

4. Skuteczny lek na chrapanie w formie listków, Snoreeze

W przypadku dolegliwości takiej jak chrapanie leki mogą mieć różną formę. Jedną z wygodniejszych mogą być doustne listki, które należy rozpuścić w ustach. Tak samo jak w przypadku wyżej podanych preparatów doustnych Snoreeze zawiera olejki eteryczne. Preparat należy zażywać na noc, a po jego zastosowaniu nie można już jeść ani pić, aby nie spłukać leczniczych substancji.

5. Puranox aerozol do gardła

Puranox aerozol działa na możliwe przyczyny chrapania. Sprawia, że możliwy jest spokojny sen, a także ułatwia oddychanie. Lekarstwo na chrapanie w aerozolu ma zalety w postaci dość łatwego sposobu aplikacji. Łatwo jest również odmierzyć odpowiednią dawkę. Należy jednak uważać na zawarte w preparacie substancje czynne pod kątem występowania alergii.

Medyczne leki przeciw chrapaniu nie zawsze są skuteczne!

Dlatego jeśli jest to dość poważny problem, warto wypróbować taki produkt jak opaska na na chrapanie. Przewyższa ona swoim działaniem wymienione leki. Nie zawiera uczulających składników i może ją stosować każdy, kto ma problem z chrapaniem. W przypadku środków na chrapanie podawanych doustnie minusem ich używania jest zakaz picia i jedzenia po ich zastosowaniu. Dlatego można uznać, że opaska to skuteczny lek na chrapanie, który docenią nie tylko osoby cierpiące na tę dolegliwość, ale również ich otoczenie.

Źródła:
  1. KALECIŃSKA, EWA, et al. “Możliwości zmniejszenia chrapania i bezdechów śródsennych przez stomatologa.” Dent. Med. Probl 43.4 (2006): 519-523.
  2. Piorunem, T. “Ustne aparaty protetyczne w leczeniu chrapania.” PNEUMONOLOGIA I ALERGOLOGIA POLSKA 74.3 (2006): 323.
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback z własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Powered thanks to WordPress