Krople na chrapanie i inne alternatywy

Krople na chrapanie

Chrapanie jest jednym z największych problemów związanych, z jakością snu w każdym współczesnym społeczeństwie. Jest wiele przyczyn, odpowiadających za pojawienie się takiego niedomagania. Alkohol, nadmierne napięcie psychiczne, otyłość, tytoń i niezdrowy tryb życia powodują zaburzenia prawidłowego funkcjonowania, zakłócające sen osoby chrapiącej i jej środowiska. Nie wystarczy tylko zmienić styl życia, często trzeba skorzystać z dostępnych sposobów na chrapanie i wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

Czy wybór kropli na chrapanie to jedyna opcja?

Oczywiście, że nie. Jest wiele różnych metod i produktów, które można zastosować, aby pozbyć się tego nieprzyjemnego schorzenia. Poniżej przedstawiamy listę trzech alternatyw, które możemy wykorzystać dla leczenia chrapania.

1. Klips na chrapanie

Zniwelowanie chrapania może zapewnić klips przeciw chrapaniu. Dlaczego może on być dobrą alternatywą do walki z niechcianymi odgłosami? Chrapanie jest częstym stanem spowodowanym zwężeniem górnych dróg oddechowych, co jest związane z rozluźnieniem mięśnia języka. Normalnie człowiek oddycha przez nos. Powietrze podczas oddychania bez przeszkód przechodzi z gardła do płuc. Jednak podczas chrapania, zarówno tkanka tłuszczowa, jak i migdałki lub polipy zwężają drogi oddechowe.

Powoduje to wibracje miękkiego podniebienia, którego objawami są dźwięki chrapania. Jeśli ilość tlenu zapewniona przez oddychanie przez nos nie jest wystarczająca, należy zapewnić wystarczające dostarczanie tlenu przez usta. Zasadniczo klips na chrapanie popycha dolną szczękę nieco do przodu, tym samym zaciskając całą jamę ustną i podniebienie. Klips ma niewielką wagę i spójną konstrukcję, która indywidualnie dopasowuje się do zębów.

2. Krople na chrapanie do nosa

Krople na chrapanie mogą pomóc w zapobieganiu wydawania głośnych odgłosów chrapania w nocy, których przyczyną często jest zatkany nos. Zamiast oddychać przez nos, osoba posiadająca niedrożny nos jest zmuszona oddychać przez usta, co sprzyja chrapaniu. Krople do nosa na chrapanie pomagają oczyścić zatkany nos i zapewnia dodatkowe nawilżenie błony śluzowej nosa.

Niektóre krople przeciw chrapaniu działają podwójnie, gdy składniki aktywne przenikają do gardła i skutecznie przeciwdziałają chrapaniu. Jeśli jednak wystąpi chrapanie z powodu suchości gardła lub lekkiego zablokowania dróg oddechowych przez wiotkie podniebienie i żuchwę, krople na chrapanie zapewnią szybszą i lepszą ulgę niwelując chrapanie.

3. Maska na chrapanie

Maska przeciw chrapaniu ma za zadanie utrzymanie ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych. Ten produkt jest jednym z najbardziej zaawansowanych środków zaradczych. Maska na chrapanie posiada zastosowanie w obturacyjnym bezdechu sennym, czyli powstawaniu przerwania oddychania podczas snu. Jest to poważny problem, ponieważ konsekwencje zdrowotne są daleko idące. Począwszy od problemów z koncentracją i zmęczenia w ciągu dnia do zwiększonego ryzyka ataku serca, depresji lub innych zaburzeń związanych ze stresem. Jeśli zdiagnozowany zostanie bezdech, leczenie za pomocą maski przeciw chrapaniu jest skuteczną metodą.

Maskę umieszcza się nad ustami i nosem i podłącza do specjalnego urządzenia, które pompuje stały strumień powietrza w kierunku ust i nosa z zawsze niewielkim dodatnim ciśnieniem. Ze względu na stały przepływ powietrza drogi oddechowe są ponownie rozszerzane i możliwe jest normalne oddychanie bez niebezpiecznych przerw. Pompa elektryczna jest podłączona do maski za pośrednictwem węża, a zatem znacznie ogranicza swobodę ruchów użytkownika. Maska może być niewygodna w nocy, jednak dla osób cierpiących na bezdech senny jest dobrą alternatywą.

Wybór najlepszego produktu na chrapanie

W poniżej tabeli przedstawiamy Państwu najlepsze produkty z poprzednich akapitów, które wspomogą nas w walce z chrapaniem.

Alternatywnym rozwiązaniem na środki przedstawione powyżej jest opaska przeciw chrapaniu. Przynosi ona bardzo dobre rezultaty nawet w przypadkach, w których przyczyną chrapania nie jest zatkany nos, a problem opadania podniebienia miękkiego. Nie powoduje także uczuleń, tak jak preparaty zawierające w swoim składzie olejki eteryczne. W zawiązku z tym może być spokojnie stosowana przez osoby cierpiące na taką nadwrażliwość. Ponadto nie są niewygodne tak jak maski na chrapanie.

Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback z własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Powered thanks to WordPress