Krople na chrapanie i inne alternatywy

 

Krople na chrapanie

Chrapanie jest jednym z największych problemów związanych, z jakością snu w każdym współczesnym społeczeństwie. Jest wiele przyczyn, odpowiadających za pojawienie się takiego niedomagania. Alkohol, nadmierne napięcie psychiczne, otyłość, tytoń i niezdrowy tryb życia powodują zaburzenia prawidłowego funkcjonowania, zakłócające sen osoby chrapiącej i jej środowiska. Nie wystarczy tylko zmienić styl życia, często trzeba skorzystać z dostępnych sposobów na chrapanie i wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.


Nawigacja:

Czy wybór kropli na chrapanie to jedyna opcja?

Oczywiście, że nie. Jest wiele różnych metod i produktów, które można zastosować, aby pozbyć się tego nieprzyjemnego schorzenia. Poniżej przedstawiamy listę trzech alternatyw, które możemy wykorzystać dla leczenia chrapania.

1. Klips na chrapanie

Zniwelowanie chrapania może zapewnić klips przeciw chrapaniu. Dlaczego może on być dobrą alternatywą do walki z niechcianymi odgłosami? Chrapanie jest częstym stanem spowodowanym zwężeniem górnych dróg oddechowych, co jest związane z rozluźnieniem mięśnia języka. Normalnie człowiek oddycha przez nos. Powietrze podczas oddychania bez przeszkód przechodzi z gardła do płuc. Jednak podczas chrapania, zarówno tkanka tłuszczowa, jak i migdałki lub polipy zwężają drogi oddechowe.

Powoduje to wibracje miękkiego podniebienia, którego objawami są dźwięki chrapania. Jeśli ilość tlenu zapewniona przez oddychanie przez nos nie jest wystarczająca, należy zapewnić wystarczające dostarczanie tlenu przez usta. Zasadniczo klips na chrapanie popycha dolną szczękę nieco do przodu, tym samym zaciskając całą jamę ustną i podniebienie. Klips ma niewielką wagę i spójną konstrukcję, która indywidualnie dopasowuje się do zębów.

2. Krople na chrapanie do nosa

Krople na chrapanie mogą pomóc w zapobieganiu wydawania głośnych odgłosów chrapania w nocy, których przyczyną często jest zatkany nos. Zamiast oddychać przez nos, osoba posiadająca niedrożny nos jest zmuszona oddychać przez usta, co sprzyja chrapaniu. Krople do nosa na chrapanie pomagają oczyścić zatkany nos i zapewnia dodatkowe nawilżenie błony śluzowej nosa.

Niektóre krople przeciw chrapaniu działają podwójnie, gdy składniki aktywne przenikają do gardła i skutecznie przeciwdziałają chrapaniu. Jeśli jednak wystąpi chrapanie z powodu suchości gardła lub lekkiego zablokowania dróg oddechowych przez wiotkie podniebienie i żuchwę, krople na chrapanie zapewnią szybszą i lepszą ulgę niwelując chrapanie.

3. Maska na chrapanie

Maska przeciw chrapaniu ma za zadanie utrzymanie ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych. Ten produkt jest jednym z najbardziej zaawansowanych środków zaradczych. Maska na chrapanie posiada zastosowanie w obturacyjnym bezdechu sennym, czyli powstawaniu przerwania oddychania podczas snu. Jest to poważny problem, ponieważ konsekwencje zdrowotne są daleko idące. Począwszy od problemów z koncentracją i zmęczenia w ciągu dnia do zwiększonego ryzyka ataku serca, depresji lub innych zaburzeń związanych ze stresem. Jeśli zdiagnozowany zostanie bezdech, leczenie za pomocą maski przeciw chrapaniu jest skuteczną metodą.

Maskę umieszcza się nad ustami i nosem i podłącza do specjalnego urządzenia, które pompuje stały strumień powietrza w kierunku ust i nosa z zawsze niewielkim dodatnim ciśnieniem. Ze względu na stały przepływ powietrza drogi oddechowe są ponownie rozszerzane i możliwe jest normalne oddychanie bez niebezpiecznych przerw. Pompa elektryczna jest podłączona do maski za pośrednictwem węża, a zatem znacznie ogranicza swobodę ruchów użytkownika. Maska może być niewygodna w nocy, jednak dla osób cierpiących na bezdech senny jest dobrą alternatywą.

Wybór najlepszego produktu na chrapanie

W poniżej tabeli przedstawiamy Państwu najlepsze produkty z poprzednich akapitów, które wspomogą nas w walce z chrapaniem.

Klipsy na chrapanie
Stop chrapanie klips

Nie chrap! Stop chrapanie - Określony produkt zapobiega chrapaniu i stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, przez przywrócenie naturalnego procesu oddychania. Wykonany został ze specjalnej gumy silikonowej. Charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i jest bardzo prosty w zastosowaniu. Produkt wystarczy wsunąć w nozdrza. Umieszczone w klipsie kulki pobudzają zakończenia nerwowe, przez co nozdrza ulegają rozszerzeniu, co z kolei prowadzi do udrożnienia dróg oddechowych.
1.wykonany został z elastycznego i nietoksycznego materiału,
2. zapewnia dopływu tlenu (o 20%),
3. pobudza zakończenia nerwowe, co przyczynia się do zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa,
4. ułatwia oddychania,
5. zapewnia długie, przespane noce,
6. regularne stosowanie zapewni automatyczne dostosowanie wdechu powietrza podczas snu i doprowadzi do dobrych rezultatów nawet w przypadku osób mocno chrapiących,
7. preparat jest całkowicie nie szkodliwy, gdyż nie jest to lek.
1. produkt nie zwalczy przyczyn chrapania.
Anti Snore Clip STOP

Anti Snore Clip STOP - Klips przeciw chrapaniu, który przyczynia się do przywrócenia naturalnego mechanizmu oddychania. Produkt pomaga w otwarciu górnych dróg oddechowych i przez to zmniejsza chrapanie. Klips jest lekki oraz ma kompaktowy rozmiar, co sprawia że po założeniu jest niemal niewyczuwalny.strong>Anti Snore Clip STOP
1. wykonany jest z bezpiecznego silikonu,
2. przyczynia się do pobudzania odpowiednich punktów nerwowych nosa, zapewniając większy dopływ powietrza,
3. uniemożliwia drganie języczka, a także podniebienia miękkiego podczas wdechu,
4. zapewnia długie oraz przespane noce,
5. preparat nie jest szkodliwy, gdyż nie jest lekiem.
1. nie zapewni zwalczenie prawdziwych przyczyn chrapania.
Senal chrapanie

Senal- Klips zapobiegający chrapaniu przyczynia się do poprawy jakości snu. Określony produkt jest lekki i łatwy w zastosowaniu.
1. przyczynia się do nawilżania oraz zmiękczania błony śluzowej,
2. zapewnia poprawę napięcia tkanek gardła,
3. daje możliwość łatwiejszego przepływu powietrza przez drogi oddechowe,
4. niweluje wibracje, a także usuwa dźwięk chrapania.
1. nie likwiduje przyczyn chrapania.
Krople do nosa
Desnoran

Desnoran - Krople do nosa w sprayu, których zadanie polega nie tylko na odetkaniu nosa, ale także zapewnieniu poprawy przepływu powietrza przez drogi oddechowe.
1. przyczynia się do nawilżania oraz zmiękczania błony śluzowej,
2. zapewnia poprawę napięcia tkanek gardła,
3. daje możliwość łatwiejszego przepływu powietrza przez drogi oddechowe,
4. niweluje wibracje, a także usuwa dźwięk chrapania.
1. powoduje reakcje alergiczne u osób uczulonych na składniki preparatu,
2. nie daje rezultatu od razu, czasami konieczne jest dłuższe stosowanie.
Adenol

Adenol - Są to krople przynoszące ulgę w problemie chrapania, które przygotowane zostały na bazie mieszanek ziołowych. Zawiera w swoim składzie między innymi olejki eteryczne z melisy, kolendry, bazylii, pomarańczy, cytryny, mandarynki i innych. Preparat ma na celu odetkanie dróg oddechowych.
1. olejki eteryczne wpływają na duże napięcie oraz ukrwienie na powierzchni tkanek, co utrudnia przepływającemu powietrzu powstawanie głośnych dźwięków chrapania.1. skuteczny jest wówczas, gdy przyczyną chrapania są zatkane drogi oddechowe,
2. będzie działał tylko wtedy, gdy chrapanie jest sporadyczne lub też powstało w wyniku infekcji,
3. w innych sytuacjach bezskuteczny.
Silence chrapanie

Silence - Jest to preparat w aerozolu przeznaczony do łagodzenia problemu chrapania.
1. działa bezpośrednio na podniebienie miękkie, powodując jego usztywnienie,
2. zapewnia nawilżenie gardła,
3. działa bardzo szybko,
4. preparat ma bardzo przyjemny, miętowy smak.
1. może niwelować chrapanie tylko w niektórych przypadkach.
Maska na chrapanie
Silikonowa maska nosowa Adverti

Silikonowa maska nosowa Adverti - Maska przeciw chrapaniu ma za zadanie dążenie do zapewnienia nieustannego, dodatniego ciśnienia dla dróg oddechowych. Jest to bardzo zaawansowany środek zaradczym na opisywane tutaj schorzenie. Maska nosowa jest dobrym rozwiązaniem w przypadku obecności bezdechu sennego, czyli chwilowego braku oddechu podczas snu. Leczenie bezdechu sennego z wykorzystaniem maski nosowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wykorzystanie produktu polega na umieszczeniu go pomiędzy nosem a ustami i podłączeniu do specjalnego przyrządu pompującego strumień powietrzny w kierunku ust oraz nosa, z niewielkim ciśnieniem. Stały przepływ powietrza powoduje rozszerzanie się dróg oddechowych, co przyczynia się do zapewnienia stałego oddechu bez przerw, które są bardzo niebezpieczne.
1. maska zaopatrzona jest w podpórkę czołową, co zapewnia większa stabilność oraz przyleganie,
2. ruchome złącze rury wpływa na stabilność, a ponadto lepsze jej układanie się,
3. obecność silikonowej poduszki zapewnia komfort użytkowania,
4. produkt zapewnia dużą skuteczność.
1. rozwiązanie bardzo niewygodne podczas snu.
Maska nosowo ustna Amara

Maska nosowo-ustna Amara - Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób mających problemy z bezdechem sennym.
1. produkt jest mały oraz lekki,
2. charakteryzuje się budową modułową,
3. płynna regulacja podpory czołowej wpływa na dużą szczelność,
4. maska jest dostępna w czterech rozmiarach.
1. może sprawiać pewną niewygodę podczas snu.
Maska nosowa Wizard 210 z czepcem

Maska nosowa Wizard 210 z czepcem - Określony produkt jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas terapii oddechowej.
1. zawiera bardzo miękkie oraz wymienialne nakładki silikonowe, co przyczynia się do zapewnienia wysokiego poziomu szczelności,
2. podkładka czołowa ma dwie opcje regulacji, zapewnia to dobry rozkład nacisku,
3. możliwe łatwe odłączenie rury powietrznej,
4. zawiera prosty w zakładaniu czepiec,
5. dostępna w trzech rozmiarach.
1. może wiązać się z dużą niewygodą podczas snu.

Alternatywnym rozwiązaniem na środki przedstawione powyżej jest opaska przeciw chrapaniu. Przynosi ona bardzo dobre rezultaty nawet w przypadkach, w których przyczyną chrapania nie jest zatkany nos, a problem opadania podniebienia miękkiego. Nie powoduje także uczuleń, tak jak preparaty zawierające w swoim składzie olejki eteryczne. W zawiązku z tym może być spokojnie stosowana przez osoby cierpiące na taką nadwrażliwość. Ponadto nie są niewygodne tak jak maski na chrapanie.

Źródła:
 1. Kwast, Piotr, et al. „The efficacy of adenotomy and adenotonsillotomy in children under three years of age–a retrospective analysis.” New Medicine (2018).
 2. Topczewska-Cabanek, Agnieszka, et al. „Analiza przyczyn hospitalizacji dzieci w oddziale otolaryngologicznym wybranego szpitala w Warszawie.” Family Medicine & Primary Care Review 2 (2013): 188-191.

4 myśli na temat “Krople na chrapanie i inne alternatywy

 • 2 lutego 2019 o 17:13
  Permalink

  Dzień dobry. Szukam anti snore clip stop. Wpisywałem w Google i pytałem po sklepach ze sprzętem medycznym. Bardzo proszę o namiary, gdzie to kupić. Jeżeli da się w Warszawie – proszę to uwzględnić.
  Pozdrawiam, Janusz

 • 22 kwietnia 2019 o 10:19
  Permalink

  Kupiłam mężowi Desnorsan. Reklama bardzo do mnie trafiła… myślałam, że jest naprawdę Robert będzie spał cichutko jak dziecko, a ja razem z nim prześpię całą noc. A skąd! W życiu! Dała się nabrać na reklamę. Minął dzień używania, dwa dni… minął w końcu tydzień i nie było żadnych efektów. Napisałam na forum medycznym, czy dobrze aplikuję ten i ten preparat. Okazało się, że ja wszystko robiłam dobrze tylko problem był ze składem… Składem, który nie miał w sobie kompletnie nic DZIA£AJ¥CEGO. Sama woda oczyszczona i jakieś zapychacze. Przecież to bubel za 20 złoty. Nie traćcie czasu.

  • 2 czerwca 2019 o 17:43
   Permalink

   Oj tak, reklama wyśmienita. Mnie to chyba ręka boska powstrzymała przed wyrzuceniem w błoto pieniędzy. Tym bardziej, jak mówisz, desnoran nawet nie działa. Radzę ci, kup lepiej adenol. Lepiej się po tym oddycha. Przynajmniej ma konkretny, ziołowy skład.

 • 28 listopada 2019 o 19:06
  Permalink

  Nigdzie nie mogę znaleźć tych klipsów „senal”. Wydaje mi się, że musieli je wycofać… albo może nigdy nie były dostępne w Polsce?

Dodaj komentarz